Pervanlar Forum
Pervanlar,pervane,pervaneoğulları,pervanoğulları,fıkralar,bilmeceler,şarkılar,şiirler,cemal pervanlar,emirhan pervanlar,pervanlar forum
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Üye Olmamışsınız veya Giriş Yapmamışsınız Lütfen Üye Olun Veya Giriş Yapınız.
Üye Olduktan Sonra Lütfen E-mailinizden Üyeliğinizi Aktif Ediniz.

Pervanlar Forum

Pervanlar ForumHoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaGaleriSSSAramaÜye ListesiTakvimKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Ekolojik Tarım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ismail_köse
Üye
Üye

<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 23
<b>Doğum Tarihi</b> Doğum Tarihi : 08/06/99

MesajKonu: Ekolojik Tarım   Cuma Mart 12, 2010 8:09 pm

‘·Ekoloji İzmir" için yeşil ışık...

"Ekoloji İzmir" aracılığıyla organik ürünlerin Doğu Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika·daki temsilcilerini Türkiye·ye davet ediyoruz.

Türkiye organik ihracatı, organik sektörü ve yerel pazarları geliştirmek için 20 yılı aşkın süredir öncü bir rol üstlenmektedir.

Ukrayna, Türki Cumhuriyetler, Kafkas ülkeleri, Suriye, Mısır ve İran gibi organik sektörünün gelişmekte olduğu ülkelerden "Ekoloji İzmir"e katılan firmalar, uluslararası ziyaretçiler için hem yeni tedarikçilerin hem de yeni pazarların kapısını açmaktadır.

"Ekoloji İzmir" sizlere ticaretin ve bilginin paylaşımı için, Asya ve Uzak Doğu·yu Avrupa ve Kuzey Amerika·daki pazarlara bağlayacak yeni bir platform sunmaktadır.

"Ekoloji İzmir", İstanbul·da edinilen 8 yıllık başarılı tecrübenin ışığında ve Türkiye organik sektörünün başlıca temsilcilerinin güç birliğiyle, Türkiye·yi Ulusal ve Uluslararası alanda temsil edecek "tek fuar" fikrinin meyvesidir.

EKOLOJİ İZMİR 2010 Ürün Grubu;

Sertifikalı Organik Ürünler
Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşları
Diğer ( Sivil Toplum Kuruluşları, Basın, v.b.)

IV. TÜRKİYE ORGANİK TARIM SEMPOZYUMU

Atatürk Üniversitesi, ETO, T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Erzurum Organik Tahıl Üreticileri Birliği işbirliği ile düzenlenen "Türkiye IV Organik Tarım Sempozyumu" 28 Haziran - 1 Temmuz 2010 tarihleri arasında Erzurum·da gerçekleştirilecektir.

TÜRKİYE I. ORGANİK HAYVANCILIK KONGRESİ

Gümüşhane Üniversitesi, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Aydın Doğan Vakfı , Doğan Organik Ürünler ve ETO tarafından 1-4 Temmuz 2010 tarihleri arasında Gümüşhane Kelkit·de "Türkiye I. Organik Hayvancılık Kongresi" düzenlenecekitr. Kongrede dünya·da ve ülkemizde organik tarımın önemli bir bileşeni olan organik hayvancılığın gelişimi, sorunları ve çözüm önerileri tartışılacaktır. Kongre, ülkemizde organik tarım ve hayvancılık açısından önemli potansiyele sahip olan ve organik hayvancılık alanında da en önemli yatırımın bulunduğu Kelkit·de düzenlenecektir.

Kongre ile ilgili bilgilere [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden ulaşabilir.

ETO GENEL MERKEZ 9. GENEL KURUL TOPLANTISI

Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği·nin 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Ocak 2010 gerçekleşmiştir.

Toplantı dernek yönetim kurulu başkanı sayın Atila Ertem·in açılış konuşması ile başlamıştır. Gündem okunarak aynı şekli ile kabul edilmiştir. M. Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Olağan genel kurulda Gündemin 1. maddesi divan oluşumu için yapılan liste Genel Kurul·un oylamasına sunuldu. Divan kurulu başkanlığına sayın Prof. Dr. Ahmet Altındişli ikinci başkanlığa Fatma Karakan, ve Divan katipliğine Senem Taragay oybirliği ile seçilmiştir.

Gündemin 2. maddesi gereğince son yönetim kurulunun hazırladığı faaliyet raporu ile denetim kurulunun hazırladığı denetleme raporu genel kurula katılan üyelere Uygun Aksoy, Emel Öztürk, M. Ali Işık ve Tamer Sever adına YK Başkanı Sayın Atila Ertem tarafından sunulmuş ve oy birliği ile kabul edilmiştir.

Gündemin 3. maddesi gereğince tüzük değişiklik önergesinin görüşülmesi ve kabulü konusunda genel kurula yönetim kurulunun değişiklik tasarısı Divan kurulu başkanlığına sunulmuştur. ETO Dernek Tüzüğünde yapılması gereken değişiklikler tüzüğün tüm maddeleri gözden geçirilerek oy birliği ile kabul edilmiştir. Tüzükte yapılan değişikliklerin Dernekler Masası ile görüşülmesi sırasındaki hukuki aşamada gerekli değişiklikleri yapma yetkisi Yönetim Kuruluna verilmiştir.

Gündemin 4. maddesi gereğince dernek organlarının seçimine geçilmiştir. Divan kurulu başkanlığı, yönetim kurulu ve denetleme kurulu için aday olacakların isim bildirmelerini istedi. Olağan genel kurula katılan üyeler arasından aday olacaklar isimlerini bildirdi. Yapılan kapalı oylama sonucu en yüksek oyu alan adaylar asil üye, diğerleri ise aldıkları oy sayısına göre yedek üye olarak belirlenmiştir.

Oylama sonucunda;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

1. Atila Ertem

2. Fatma Karakan

3. Gürsel Tonbul

4. Muazzez Polat

5. Gürcan Şen

6. Mustafa Avcı

7. Zafer Göynügür

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

1. Mehmet Çetin

2. Emel Öztürk

3. Nebahat Kılıç

4.Yücel Kara

5. Ahmet Altındişli

6. Ahmet Kaynar

7. Tamer Sever

Denetim Kurulu Asil Üyeler

1. Reşat Çakmak

2. Azmi Akbaytürk

3. Aylin Kılınç

Denetim Kurulu Yedek Üyeler

1. Levent Alışır

2. Senem Taragay

3. Mine Öner seçildi.

Gündem gereği dilek ve temenniler bölümünde Atila Ertem, Prof. Dr. Uygun Aksoy söz almış ve iyi dilek temennilerde bulunmuşlardır. Ve toplantı aynı gün saat 14:00.de sona ermiştir.
Kullanıcı profilini gör

Ekolojik Tarım
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FEN - ANADOLU - DÜZ LİSE ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK DERS PLANLARI 2009-2010
» Topraksız tarım-alıntıdır-