Pervanlar Forum
Pervanlar,pervane,pervaneoğulları,pervanoğulları,fıkralar,bilmeceler,şarkılar,şiirler,cemal pervanlar,emirhan pervanlar,pervanlar forum
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Üye Olmamışsınız veya Giriş Yapmamışsınız Lütfen Üye Olun Veya Giriş Yapınız.
Üye Olduktan Sonra Lütfen E-mailinizden Üyeliğinizi Aktif Ediniz.

Pervanlar Forum

Pervanlar ForumHoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaGaleriSSSAramaÜye ListesiTakvimKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

İSOT İLE TANIŞMAMIZ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
cemalpervanlar
Moderatör
Moderatör

<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 96
<b>Doğum Tarihi</b> Doğum Tarihi : 01/01/56

MesajKonu: İSOT İLE TANIŞMAMIZ   Paz Nis. 11, 2010 3:48 pm

1976YILINDA SİVAS İLİ , HAFİK İLÇESİ GÜNELİ İLKOKULU'NDA ÇALIŞIYORUM. KÖY YAŞANTISI BİLİRSİNİZ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA HAT SAFHADADIR. OLANIN OLMAYANA BORCU VAR MİSALİ. HİÇBİR ŞEYİN YOKLUĞUNU ÇEKMEZSİNİZ. YETERKİ O ŞEY KÖYDE BULUNSUN. MUTLAKA KOMŞULARIN BİRİNDEN TEDARIK EDERSİNİZ.BU DA KÖY HAYATININ GÜZEL BİR YANIDIR SANIRIM.

BİR GÜN LOJMANIN KAPISI ÇALINDI. AÇTIM BAKTIM.BİZİM CEMİL DEĞİL Mİ? HAYIR MI CEMİL DİYE SORDUM.

- ÖĞRETMENİM, ANNEM İSOT İSTİYOR DEDİ. BİR TUHAF OLDUM. O DA NE DEDİM. ALLAH ALLAH!

ÇOK HAKLI .ÖYLE YA ÖĞRETMEN DE MUTLAKA İSOT OLUR. O KADAR MÜREKKEP YALADI.BİR İSOTU DA OLMAZSA BOŞUNA ÖĞRETMEN OLDU DESENE.İLACI VAR ,KİTAB,I KALEMİ HERŞEYİ VAR HİÇ İSOTU OLMAZ MI.VARDIR VARDIR!

YENİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLAR BELKİ BİLEMEYEBİLİRLER. OTUZ YIL ÖNCEKİ TÜRKİYE BÖYLE BİR TÜRKİYE DEĞİLDİ. YANINDAN BİLE GEÇMEMİŞTİ.KÖYLERDE MEDENİYET NAMINA HİÇBİRŞEY YOKTU. KÖYLERDE MEDENİYETİM TEMSİLCİSİ ÖĞRETMENDİ. BAŞI AĞRIYAN DİŞİ AĞRIYAN ONA KOŞARDI. MEKTUPLARI O OKUR O YAZARDI. (BU KONUYA İLERDE DEĞİNİLECEK) GELELİM BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİM CEMİL'E:

İSOT DİYORDA BAŞKA BİRŞEY DEMİYOR.

ACABA KÜRTÇE BİR SÖZCÜK TE ONDAN MI BİLMİYORUM DİYE DÜŞÜNDÜM.
BERABER MUTFAĞA GEÇTİK. SAKIN İYİ HAYALLERE DALMAYIN.LOJMANIN HEPSİ MUTFAK, BAŞKA BOLUM YOK.NEYSE.

EŞYALARI TEKER TEKER CEMİLE GÖSTERİP SORUYORUM.ALDIĞIM CEVAP TEK KELİME :YOK( TÜNNA)

İSTEDİĞİN BENDE VAR MI DİYE SORUYORUM.VARDIR ÖĞRETMENİM DİYOR.
EVDE NE VARSA GÖSREİP SORUYORUM DERKEN YARIM SAAT GEÇMİŞ. SIRA RAFA GELDİ TABAKLARI BARDAKLARI ,KAŞIKLARI DERKEN SIRA CAM KAVANOZLARDA BU MU ,ŞU MU DERKEN ELİMİ BİBERLİĞE UZATTIM. DAHA SORMAYA FIRSAT BULAMADAN ODUR ÖĞRETMENİM DEDİ. ONDAN ÇOK BEN SEVİNMİŞTİM.TERDENSU OLDUM DESEM YERİDİR.
İSOTU KAPAN CEMİLÇOKTAN EVİN YOLUNU TUTMUŞ, GÖZDEN KAYBOLMUŞTU.

O GÜNDEN SONRA HER İSOT(BİBER) KONUSU AÇILSA KÜÇÜK CEMİL AKLIMA GELIR.BU OLAYA ÇOK GÜLERİM.
CEMİL NE BİLSİN Kİ ÖĞRETMEN İSOTU BİLMEZ .ÖĞRENCİYE GÖRE ÖĞRETMEN HERŞEYİ BİLENDİR.ÖĞRETMEN ONLARIN GÖZÜNDE ÇOK ULUDUR. BU ULULUĞU KAYBETMEMELİYİZ.ÖĞRETMEN ÜLKENİN GELECEĞİNİN MİMARIDIR.ÖYLE KALMALIDIR.
10/04/2010

İSOT İLE TANIŞMAMIZ
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası